Kaip mus rasti? Žiūrėkite žemėlapyje

Šeškai: visa tiesa apie naminius šeškus

Biblioteka Šeškai Šeškai: visa tiesa apie naminius šeškus

Naminis šeškas. Kas jis toks?

Susiruošus įsigyti bet kokį naminį gyvūną, visada reikėtų žinoti pagrindinius jų charakterio bruožus, elgseną, priežiūrą ir pasverti ar jums toks gyvūnas tinka, ar sugebėsite tinkamai juo rūpintis.

 

Naminis šeškas labai linksmas, judrus, be galo smalsus ir mėgstantis žaisti gyvūnas. Paprastai jei nenuobodžiauja patys ir to neleidžia daryti savo šeimininkui. Jie puikiai gali sutarti su vaikais, kartu su jais žaisti.

 

Skirtingai nuo šunų, šeškas nereikalauja kasdieninio pasivaikščiojimo lauke, jie kaip ir katės naudojasi dėžute kaip tualetu. Bet gali pasiprašyti būti vedamas kartu į bet kokį pasivaikščiojimą, vien tik dėl to, kad namie nuobodžiauja.

 

Šeškas reikalauja pakankamai nedaug vietos, kas aktualu gyvenantiems mažame bute, o trumpiems pervežimams tinka ir nedidele moteriška rankinė ar kuprinė.

 

Šeškas puikiai prisitaiko prie savo šeimininko gyvenimo režimo. Miegos, kada miega šeimininkas, o būdraus kartu su juo.

 

Nepasitikėkite labai gražiu ir mielu šeško snukučiu – išvaizda apgaulinga. Šeškas labai protingas ir gudrus gyvūnas, sugebantis greitai pergudrauti savo šeimininką, kai tik jam kas nors draudžiama daryti.

 

Kaip ir kiti gyvūnai, šeškai turi analines liaukas, bet skirtingai nuo šunų ir kačių, jomis naudojasi iškilus pavojui, išsigandus ar kažka susapnavus. Bet nereikia to bijoti, tai nėra nuodinga, lengvai išsivėdina ir nusiplauna. Jos nelemia gyvūno kūno kvapo. Kai kurie šeimininkai, šitas liaukas šalina.

 

Vienas šeškas, labai nenuobodžiaus, bet jei dažnai paliekate jį viena, tai galite pirkti ir antrą šeškutį. Privalumas – gerokai įdomiau stebėti kelių šeškų žaidimą, nei vieno.



Bendri duomenys

Mažyliai gimsta pliki, arba padengti trumpais baltais plaukeliais, akli ir kurti, sveria apie 6 – 12 g.

Dantukai kaltis pradeda apie 14 dieną. Maždaug tokiu laiku, galima pradėti papildomai duoti (išmirkyto ir sutrinto į košelę šilto) maisto.

Atsimerkia apie 28 – 35 dieną, priklausomai nuo jauniklių skaičiaus. Kuo didesnė vada tuo greičiau atsimerkia.



6 – 8 savaitėj, reikėtų pervesti ant įprasto maisto, atpratinti nuo mamos pieno. Ta reikia daryti palaipsniui ir duoti tik tokį maistą, kokiu maitinasi patelė.

Kai mažyliai maitinasi savarankiškai ir atsistoja tvirtai ant kojų – ateina laikas supažindinti su naujaisiais šeimininkais.

1,5 mėnesio keičiasi šeškiukų dantys į nuolatinius.

Vidutinė šeško gyvenimo trukmė (priklausomai nuo laikymo sąlygų ir sveikatos) – 15 metų;
Vidutinis dydis (priklausomai nuo lyties ir sudėjimo) 30 cm – 46 cm.;
Vidutinis svoris (priklausomai nuo lyties ir sudėjimo) – 400 g – 3,500 g.;

Nėštumo trukmė – 42 dienos;
Maitinimo laikotarpis – 4 – 6 savaitės;
Jauniklių skaičius vadoje – 2 – 15;
Vadų skaičius per metus – 1 – 2.
 

Straipsniai apie šeškus rašyti dviejų, nepanorėjusių prisiimt nuopelnus, mergaičių :)

AČIŪ JOMS.

e-solution: interneto svetainių kūrimas, interneto svetaines, web dizainas