Šeško pirkimas iš turgaus
Venkite šešką pirkti turguje. Kaip taisyklė pardavėjas dėl kompetencijos stokos gali netinkamai paaiškinti priežiūros ir maitinimo pagrindus, gali jus suklaidinti. Paprastai tokie šeškiukai būna pigūs, bet gimę ir augę antisanitarinėse sąlygose, laikomi rūsiuose ar tvartuose, maitinami menkaverčiais pašarais, nematę žmonių. Parsinešę namo tokį gyvūnėlį galite likti nemaloniai nustebinti, kad negalite jo glostyti, žaisti dėl didelio agresyvumo arba žmonių baimės. Nepamirškite apie ligas ir parazitus, kurių galite parsinešti namo kartu su naujuoju augintiniu.
Šeškus galite pirkti iš privačių klubo veisėjų. Turėsite progą pamatyti kaip atrodo tėvai, pasikonsultuoti dėl maitinimo, priežiūros, ligų profilaktikos. Veisėjas jums rekomenduos parduotuves, kuriose galite įsigyti pačio geriausio maisto, reikmenų, žaisliukų, nukreips pas geriausius veterinarus. Klubo veisėjai, turėdami pakankamai informacijos apie priežiūrą, ligas gali jums padėti išsirinkti sveiką šeškiuką. Gyvūnėliui neatitikus jūsų keliamų reikalavimų, turėsite galimybę grąžinti, ko paprastai negalėtumėte padaryti nusipirkę turguje.
Tik visada atminkite, draugą renkatės ilgam, todėl neskubėkite, rinkitės atidžiai.
Pirmiausia į ką reikėtų atkreipti dėmesį perkant šeškiuką – stebėkite, kaip jį ima šeimininkas. Atsargiai, bijodamas įkandimo, ar nieko nebijodamas, gali prinešti prie veido, pabučiuoti. Kartais veiksmai daugiau nei žodžiai pasako.
Antras, ne mažiau svarbus dalykas, kaip atrodo šeškiukas. Paliekite jo nosyte, ji turi būti švari ir šalta. Akys taip pat turi būti švarios. Gyvūnėlis neturi kosėti, čiaudėti ar sunkiai alsuoti. Analinė anga ir kailis aplink ją, taip pat turi būti švari. Sveiko šeškiuko kailis yra blizgantis, tankus. Jei patys bijote, paprašykite pardavėjo pražiodyti šešką ir parodyti dantis. Jauno šeško dantys yra labai aštrūs ir balti. Jei dantys jau padilę, atbukę, vadinasi jums bando įsiūlyti nebe jauną šešką. Aplaužytos iltys, byloja, kad šeškas daug laiko praleidžia narve, jei ant dantų matote tamsių dėmių – šeškas kažkuo sirgo.
Maži šeškiukai būdami mėnesio laiko, jau sugeba tvirtai atsistoti ant kojyčių, todėl rinkdamiesi, būtinai pažiūrėkite, kaip jis vaikšto. Pusantro mėnesio šeškiukas laisvai juda tiek kilimu, tiek slidžia danga.
Pažiūrėkite, kaip šeškiukas elgiasi lauke. Sveikas gyvūnas smalsiai ir aktyviai domisi aplinka, žaidžia. Vienas iš ligos požymių yra mieguistumas, nesidomėjimas aplinka (tik nesumaišykite to su mieguistumu).
Jei ant šeškiuko odos pastebėjote mažas žaizdeles – nebijokite. Kadangi jie labai judrūs ir žaismingi, dažnai vienas kitam įkanda. Šito bijoti nereikia, greitai užgis.
Atskirti kokios lyties jūsų išsirinktas šeškiukas – labai paprasta, pažiūrėkite po uodega. Jei matote dvi angas – patelė, jei viena – patinėlis.
Kiekvienas naminis gyvūnėlis turi turėti savo vietą, ne išimtis ir šeškas. Pasirūpinkite, kad jam būtų jauku ir patogu. Įrenkite namelį ar narvą, kur jis miegos, nupirkite guolį ar hamaką. Pasirūpinkite maisto ir gėrimo indeliais, tualetu, kraiku (pjuveninis kraikas šeškiukams netinka). Maistu pasirūpinkite, pasitarę su šeimininku iš kurio perkate šeškiuką.
Įsigiję šeškiuką, padėkite jam adaptuotis naujoje aplinkoje, aprodykite visus namus, supažindinkite su kitais gyventojais. Po kelių dienų, nuvežkite pas veterinarą profilaktiniam patikrinimui, jei atėjęs laikas, paskiepykite.