Kaip mus rasti? Žiūrėkite žemėlapyje

Šeškai: aplinkos pritaikymas šeškui

Biblioteka Šeškai Šeškai: aplinkos pritaikymas šeškui

Šeškai gali būti laikomi tiek narve, tiek visiškai palaidi. Tačiau abiem atvejais būtina namus paruošti šeško buvimui. Kadangi šeškas yra labai smalsus ir lankstus gyvūnas, papuolęs į jam nežinomą aplinką, tikrai norės patikrinti visus tamsiausius kampučius, skyles, tarpus už baldų. Pirmiausiai reikėtų apžiūrėti kambarį kuriame gyvens šeškas. Patikrinkite, ar už baldų nėra skylių, ertmių su atvirais laidais, aštrių daiktų. Visas nesaugias skyles reikėtų uždengti. Atsiminkite, kur telpa šeško galva, ten telpa jis visas, nesvarbu kokio dydžio jis pats būtų. Nepamirškite apžiūrėti virtuvės, pasistenkite kad šeškas negalėtų atsidaryti spintelių su maisto produktais, chemikalais, šiukšlinės.

Sekanti dalykas, kuriuo būtina pasirūpinti - kambarinės gėlės. Kadangi šeškas yra urvinis gyvūnas, net nesitikėkit, kad jis pro gėles praeis ramiai. Šeškas tikrai nepraleis galimybės pasiknisti žemėse, iškapstyti akmenukus, smėlį. Paprasčiausias būdas, to išvengti – gėles sukelti ant palangių, o jei yra didelių vazonų, žemes aptraukti metaliniu tinkleliu ar kokia kita apsauga, ar net tą kambarį neįleisti. Žemių iškapstymas – ne pati didžiausia blogybe, kuri gali atsitikti. Blogiau, jei šeškas sugalvos paragauti gėlės. Paragavęs kai kurių augalų, augintinis gali ir apsinuodyti, ir numirti. Jei gėles pakėlėte ant palangės, pasistenkite, kad šalia nebūtų jokių baldų, nuo kurių galėtų ir palangę pasiekti.

Jei susiruošėt šešką apgyvendinti narve, pasistenkite, kad narvas būtų kuo erdvesnis. Šeškas – ne jūros kiaulytė ar šinšila. Normalus šeško narvelis turėtų būti ne mažesnis kaip 80x50x60, kad būtų kur tualetą padėti, pakabinti gėryklą, maisto indelį, hamaką, tunelius. Atminkite, kuo didesnis narvas, tuo geriau. Jei darysite individualų narvą, pasirūpinkit kad grotos ar tinklo akys nebūtu didesnės kaip 3x3. Nelaikykite uždaryto šeško ilgai. Jis judrus ir žaismingas gyvūnas, todėl neatimkite nei jam, nei sau to malonumo.

Jei gyvūną nusprendėt laikyti bute laisvą, dar atidžiau peržiūrėkit ar nėra tokių vietų kur šeškui nereikėtų įlysti. Šeškas, kaip mažas vaikas, viską turi patikrinti pats, todėl būkit pasiruošę, kad suras būdą kaip atsidaryti spintą, sugalvos pamiegoti skalbimo mašinoje. Šeškas saugiau ir ramiau jausis turėdamas savo guoli, urvelį kur galės pasislėpti ar pailsėti. Jei tuo šeimininkas nepasirūpins, šeškas gali įsikurti patalynės dėžėje, rūbų spintoj, lovos čiužinyje.

Kadangi medžiagų apykaita labai greita, nepamaišys jei tualetų bus bent keletas skirtinguose buto kampuose. Juk nežinot kuriame kambaryje reikalas prispaus.

e-solution: interneto svetainių kūrimas, interneto svetaines, web dizainas