Kaip mus rasti? Žiūrėkite žemėlapyje

Šeškai: ruja

PATINŲ RUJA


Patinai lytiškai subręsta 8 – 12 gyvenimo mėnesį. Ruja prasideda ankstyvą pavasarį ir tęsiasi iki rudens. Apie tai kad patinas pasiruošęs poravimuisi, išduoda stipriai padidėjusios sėklidės, sustiprėjęs kailio kvapas, teritorijos žymėjimas, pasikeitęs elgesys. Šeškas darosi neramus, pradeda ieškoti patelės, darosi agresyvesnis. Dažniausiai jauni patinai darosi agresyvesni, elgesys sunkiau nuspėjamas. Nesitikėkite, kad vasarą patinas bus nusiteikęs žaidimams. Visą savo energiją skirs patelės paieškoms. Neradęs rujojančios patelės, gali pradėti puldinėti ir nerujojančias, kastruotus patinėlius, pliušinius žaislus, jūsų koją. Rujos metu pradeda dirbi poodinės liaukos, išskiriančios sekretą, kuris vilioja rujojančias pateles. Todėl kailis atrodo kaip vašku padengtos, po kiekvieno paglostymo, rankos lieka lipnios. Kadangi liaukos yra viso kūno paviršiuje, tame tarpe ir uodegos, nenustebkite, kad vasarą rujojančio patinėlio uodega nuplinka. To nereiktų bijoti, žiemai, vėl atsiaugins puošnų kailiuką.

Kad poravimosi periodu patinėlis būtų žaismingesnis ir ramesnis, jam reikia susikergti su 10 – 15 patelių. Tada bus išvengta agresijos priepuolių.

Jei nesiruošiate veisti, neverta kentėti tokio kvapo ir elgesio iki rudens ir kastruoti dar žiemos pabaigoj. Neverta kastruoti dar labai jauno patinėlio, nes taip ir liks smulkus. Taip pat nepatartina kastruoti, jau pilnai pradėjusio rujoti - kurį laiką ir po kastracijos, liks visi rujos požymiai. Geriausias periodas kastracijai – žiema.


PATELIŲ RUJA

Patelės pradeda rujoti apie vasario – kovo mėnesį. Apžiūrėkite patelės lytinius organus. Pagal juos galima spręsti apie pasiruošimą poravimuisi. Rujos pradžioj, lytiniai organai ištinsta, padidėja ir parausta (maždaug avietės dydžio). Po kiek laiko, įtempimas sumažėja, lytiniai organai pašviesėja, tada tinkamas laikas kergti. Paprastai, tai būna apie 10 – 15 dieną nuo patinimo pradžios. O ir pati patelė neprisileidžia patino, jei dar per anksti. Rujos metu, reikėtų atkreipti dėmesį į išskyras, jos turi būti bespalvės, skaidrios ir bekvapės. Jei yra kitaip – būtina kreiptis į veterinarą, kad padarytų reikiamus tyrimus.

e-solution: interneto svetainių kūrimas, interneto svetaines, web dizainas