Kaip mus rasti? Žiūrėkite žemėlapyje

Šeškai: kergimas

Biblioteka Šeškai Šeškai: kergimas

Sugalvoję kergti savo patelę, dar kartą gerai pagalvokite apie tai:
Artimiausius 3-4 mėnesius pamirškite tylą ir ramybę, negalėsite išvažiuoti atostogauti, net savaitgalius turėsite praleisti namie.

Pats nėštumas praeina ramiai, bet gimus jaunikliams, apie ramybę gali tekti ir pamiršti. Mamai ir jaunikliams teks skirti daug dėmesio ir pinigų. Ne pats pigiausias rūpestis tinkamai užauginti sveikus ir stiprius šeškiukus. Galvojantiems iš šeškiukų veisimo darytis „biznį“, reikėtų dar kartą perskaičiuoti, nes išlaidos gali ir neatsipirkti.

Jaunikliai turi specifinį aštrų kvapą, kuris bute laikysis bent kelis mėnesius, vėliau prasideda rūpesti, kad šeškiukai surastų tikrai gerus namus.

Kergti galima tik sveikus tėvus, juk norite būti tikri, kad šeškiukai gims taip pat sveiki, stiprūs ir gražūs.

Reikėtų pasirūpinti, tiek patelė, tiek patinėlis būtų dehelmintizuoti ir paskiepyti (jau nekalbant apie ausų ir kailio parazitus). Jei taip atsitiko, kad iki kergimo nebuvo galimybės paskiepyti patelę, jau nebeskubėkite to daryti, reikės laukti, kol pagimdys, užaugins jauniklius ir sustiprės.

Paprastai patelė kergiama patino teritorijoj, tam kad patinas nesiblaškytų ir patelė mažiau priešintus. Galima patelę palikti 1 – 3 dienom. Jei nepaliekama, po 3 dienų kergimą reikėtų pakartoti.

Poravimosi procesas, pakankamai audringas, šiurkštus, peraugantis į kovą. Patinėlis griebia patelę už sprando, bando pakišti po savimi, visą laiką, būna įsikandęs dantimis. Procesas gali trukti nuo 10 min. iki kelių valandų. Po sėkmingo kergimo, patelės lytiniai organai suglemba, susiraukšlėja ir pradeda mažėti. Jei taip neatsitinka per savaitę, kergimą reikia pakartoti.

Jei abu partneriai juani, gali ne viskas eitis sklandžiai. Patele gali neteisingai suprasti patino asistavimą, ir stengsis nuo jo pabėgti. Nesikiškite, po kurio laiko gyvūnėliai susitars, patelė supras ko iš jos norima. Idealu, jei nors vienas iš šeškų jau turi patirties.

e-solution: interneto svetainių kūrimas, interneto svetaines, web dizainas