Kaip mus rasti? Žiūrėkite žemėlapyje

Šeškai: nėštumas

Biblioteka Šeškai Šeškai: nėštumas

Įprastai nėštumas trunka 42 – 45 dienas. Dar iki kergimo reikėtų pasirūpinti, kad patelė viso nėštumo ir laktacijos periodu, gautų pakankamai vitaminų ir mineralų, kaip fosforas, kalcis, D, A, E, C ir B grupės vitaminų.

Apie 20 nėštumo dieną, patelė pradeda stipriai šertis. Pastebimai išsausėja kailis, pasidaro šiurkštus, praranda blizgesį. Patelė gali pradėti pešti kailį iš papilvės, nuo lytinių organų. Taip ji ruošia lizdą, palengvina jaunikliams spenelių suradimą. Neišsigąskit, tuo metu patelė gali atrodyti tikrai skurdžiai nupešiotu kailiu. Kad mažiau namie būtų išsišėrusių plaukų, galite kailį nupešti patys, po senu neišvaizdžiu kailiuku, rasite trumpą, bet blizgų ir gražų.

Artėjant gimdymui, padėkite patelei įsiruošti lizdą jaunikliams, sukonstruoti namuką, ar kokį uždarą guolį. Jo dugnas turi būti minkštas, šiltas ir švarus. Negali būti jokių palaidų skudurėlių ar paklodžių, taip kad nepasimestų jaunikliai. Paskutinėmis dienomis, patelė daugiau laiko turėtų praleisti narve. Kai išleidžiate pasivaikščioti po kambarius, stebėkite, kad kur neįlystu ir pasislėpus nepagimdytų. Gimdymas taip pat turi vykti narve, kad patelė nesugalvotų išslapstyti savo jauniklių.

Nėštumo pabaigoje, patelė pasidaro atsargesnė, tingesnė, daugiau ėda, geria ir miega, vengia bendrauti su kitais augintiniais. Paskutinėmis nėštumo dienomis, geriau visai atsisakyti pasivaikščiojimų lauke, bet jokiu būdu neuždaryti narve visai dienai. Kai būnate namie, išleiskite pasivaikščioti laisvai po namus. Prieš pat gimdymą patelė gali nustoti ėsti, darytis nerami arba apatiška. Idealu, jei turite galimybę pasiimti keletą laisvų dienų, jei kilus reikalui, galėtumėte išsikviesti ar nuvežti pas veterinarą.

e-solution: interneto svetainių kūrimas, interneto svetaines, web dizainas