Kaip mus rasti? Žiūrėkite žemėlapyje

Šeškai: gimdymas

Biblioteka Šeškai Šeškai: gimdymas

Gimdymo datą paskaičiuokite 42 – 45 dienas nuo pirmojo kergimo. Dažniausiai šeško patelės būna „punktualios“ gimdo 42 dieną.

Paprastai gimdymo metu, patelei pagalbos nereikia. Geriau, be reikalo netrukdyti, bet būti netoli, sekti ar viskas vyksta kaip įprasta.

Būna atvejų, kad patelė nesugeba savarankiškai pagimdyti, ypatingai pirmą kartą. Jei tik kyla menkiausias įtarimas, kad kažkas vyksta, ne taip kaip turėtų, tuoj pat kvieskite veterinarą. Jei suėjus terminui, patelė dar negimdo, vertėtų apžiūrėti jos lytinius organus, ar yra išskyrų, ar lytiniai organai nėra atsivėrę. Jei pastebėjote nemalonaus kvapo žalių išskyrų, lytiniai organai atsivėrę, tuoj pat kreipkitės į veterinarą. Nebandykite padėti savarankiškai, galite tik pakenkti. Taip pat reikėtų kreiptis į veterinarą, jei gimdymas vyksta be rezultatų ilgiau nei parą.

Didžiausios problemos gali kilti po gimdymo – tai pieno nebuvimas arba jo trūkumas, jauniklių atsisakymas.

Reikėtų priminti, kad kol patelė nepagimdys paskutinio jauniklio, nesuės placentos, tol nepradės jais rūpintis. Kad būtų daugiau pieno, galite patelei duoti šilto sultinio.

Gimdymas:
1. Kai patelė įsitaiso gimdymui savo guolyje, belieka tik laukti. Guolis turi būti labai ramioje vietoje, kitaip patelė gali blaškytis, susierzinti ir visiškai nesirūpinti jaunikliais, arba dar blogiau – suėsti.

2. Sąrėmiai, labai gerai matomi – mažyliai iš mamos „eina“ intensyviai. Iš pradžių, patelė gali net nekreipti dėmesio į naujagimius, neišimti jų iš naujagimio apvalkalėlio, nenukąsti naujagimio virkštelės ir nenuprausti. Tikėtina, kad jaunikliais pradės rūpintis, tik po to kai gims paskutinis. Tada visus ir ištrauks iš apvalkalėlių, nukąs virkšteles, nupraus mažylius ir suės placentą. Nedrauskite to daryti, placentos ir apvalkalėlių suėdimas suaktyvina pieno gamybą.

3. Jei po viso tvarkymosi per keletą valandų neatsiranda pienas – kreipkitės į savo veterinarą, kad suleistų pieną skatinančių vaistų.

4. Jei 44 dienoj neprasideda gimdymas, bet atsiranda kraujingų arba rudų išskyrų, jei sąrėmiai vyksta nerezultatyviai, taip pat būtina kreiptis į savo veterinarą, tikėtina kad prireiks chirurginio įsikišimo – cezario pjūvio. Tai reikia daryti nedelsiant, jei uždelsite jaunikliai gims negyvi, arba labai greitai išmirs.

5. Mažyliams gimus, stenkitės kad patelė būtų rami, jos niekas netrukdytų, be ypatingo reikalo, jauniklių net nelieskite, kitaip šeškė jų gali atsisakyti.


Jauniklių vadą reikėtų apžiūrėti dar ta pačią dieną, be reikalo neliečiant mažylių. Jei yra negyvų ar negyvybingų (paprastai patelė pati juos išmeta iš guolio), reiktų išimti. Dar 2 val. po gimimo, turite šansų atgaivinti naujagimį, ji šildant ir masažuojant. Tik turėkit omeny, kad net pati geriausia ir švelniausia patelė, gali neleisti imti jauniklių, šnypšti, netgi labai stipriai kasti. Išmestuosius, bet gyvus jauniklius galima įdėti atgal į bendrą guolį. Jei po keleto bandymų, patelė vis tiek jų nepriima – nieko nepadarysit, tai ir yra natūrali atranka.

Ne visas šeškes gamta apdovanojo motinišku instinktu. Gali būti, kad naujai iškepta mamytė, jėga veršis iš narvo, net nežiūrės į jauniklius. Tokiu atveju, pabandykite paturėti šeškę ant rankų, nuraminti ją. Gimdymas – jai didelis stresas. Neišleiskit iš narvo ilgam, jaunikliai turi būti netoliese. Kai patelė apsiramins, pabandykite pasiguldyti ant kelių ir nors vieną jauniklį padėti jai ant pilvuko, kad bandytu žysti. Tai šeškė susitaikys su mintimi, kad reikia rūpintis, o šeškiuko žindymas, skatina tolimesnę pieno gamybą.

Ir atminkite, kad dabar labai svarbus jūsų rūpestis ir dėmesys, pilnavertis maistas ir vitaminai.

e-solution: interneto svetainių kūrimas, interneto svetaines, web dizainas