Kaip mus rasti? Žiūrėkite žemėlapyje

Šeškai: jauniklių priežiūra

Biblioteka Šeškai Šeškai: jauniklių priežiūra

Pirmąsias 2 – 3 savaites, jaunikliai nereikalaus ypatingo dėmesio, viskuo rūpinas patelė. Jums tereikia prižiūrėti, kas vyksta guolyje, ar jaunikliai neišmėtyti, ar vanduo švarus, ar maisto netrūksta, ar nereikia tualeto išvalyti. Kadangi apie 14 gyvenimo dieną pradeda dygti iltiniai jauniklių dantukai, o patelė gali pradėti neštis į lizdą maisto, reikėtų padėti maitinti jauniklius. Jaunikliams duodamas tik toks maistas, kokiu maitinasi patelė. Maistą reikėtų išmirkyti, nupilti vandens perteklių, sutrinti iki košės konsistencijos, truputį įpilti šilto vandens. Šeškiukams maistas paduodamas tik šiltas. Po pasimaitinimo maisto likučiai išimami iš narvo, nes pastovėjęs greitai genda. Paprastai patelė pabaigia ko nesuvalgė šeškiukai.

28 – 35 dienoj jaunikliai atsimerkia, dar anksčiau pradeda užuosti ir girdėti. Pradeda smalsiai tyrinėti aplinką, žaidžia, šliaužioja, netgi bando bėgioti. Šitame laikotarpyje, jau turite būti pasirūpinę saugiu šeškiukų judėjimu, jų aplinkoje negali būti jokių laidų, lengvai išjudinamų daiktų, gėlių, ir t.t.

30 – 40 dienų jaunikliai skaudžiai kandžiojasi. Vis dar veikia maisto griebimo refleksas. Jokių būdu nesiimkite jau dabar auklėti, galite tik išgąsdinti šeškiuką ir jis pradės bijoti žmonių. Vietoj to geriau nukreipkite dėmesį, sudominkite cypsinčiu žaisliukas, naujagimių barškučiais. Narve galima pakabinti barškučių girliandą, tada šeškiukai, turės galimybę ir aplinką tyrinėti ir mankštintis, siekdami jų.
Šeškiukams maistą jau galima duodi sutrintą stambiau, pradėti duoti ir sauso. Neišsigąskite, tokio amžiaus šeškiukai, labai daug suėda. Ilgam alkanų palikti negalima. Šeškiukai, skirtingai nuo šuniukų, turi saiką, todėl jų indeliai gali būti visada pripildyti.

Veisėjai susiduria su problema – šeškiukų rachitu, kai nenormaliai formuojasi kaulai, sulėtėja augimas. Ligos priežastys – kalcio, fosforo, vitamino D trūkumas. Profilaktiškai galima naudotis kvarco lempa (bet tik tol, kol šeškiukai yra akli) arba palaikyti saulėje, saugantis skersvėjo.

Didžiąją laiko dalį šeškiukų priežiūroj, atima narvo, tualeto, indelių tvarkymas, plovimas. Kol jaunikliai maitinasi tik mamos pienu, patelės pačios išvalo jų išmatas. Kai pradeda ėsti tikrą maistą, kai kurios patelės renka fekalijas ir neša į tualetą arba moko naudotis tualetu. Bet jei mama šeškė jau pavargusi nuo rūpinimosi – šitą rūpestį perleis jums. Kadangi jaunikliai labai energingi ir turi aštrius dantukus, savo žaidimais nuvargina mamą tiek, kad ji pradeda vengti būti kartu. Todėl pasistenkite kuo daugiau laiko skirti šeškiukų žaidimams ir juos užimti, tuo pačiu leisdami pailsėti mamytei. Pratinti naudotis tualetu, kai mažiukai atsikelia pamiegoję, netrukus pradeda ieškoti kampo ir kelti uodegytę. Reikėtų stebėti ir sulaukus tokio momento, įkelti į tualetą. Prieš išleidžiant pabėgioti po kambarius, taip pat reikėtų įkelti į tualetą.

Pratinkite prie rankų, tiek kiek tik turite laisvo laiko, glostykite juos, žaiskite, kai užmiega, neskubėkite dėti į narvelį. Pasidžiaukite miegančiu šeškiuku.

Apie 1,5 mėn. keičiasi šeškiukų dantukai į nuolatinius. Kadangi pieniniai iškrenta ne iš karto, tai kurį laiką turės dvi dantukų eiles.

7 – 8 savaičių jauniklius jau galima atiduoti naujiesiems šeimininkams. Nesitikėkite, kad visus šeškiukus parduosite iškart, tai priklauso nuo sezono. Vasarą vadų yra daug, o norinčių mažiau, daugelis atostogauja. Kai kurie veisėjai šeškiukams naujų šeimininkų ieško ne vieną mėnesį.

Dažnai būna, kad naujieji šeimininkai bus nepatenkinti nauju augintiniu, motyvuodami, kad ne tokio gyvūno charakterio tikėjosi, atsirado alergija. Dažnai naujokai sumokėję nemažą sumą, tikisi, kad šeškiukas už tuos pinigus juos linksmins, iškart bus prieraišūs, rodys savo meilę, laižys veidą ir visiškai nesikandžios. Deja, dažniausiai mažyliai veido nelaižo, neguli ramiai rankose ir nemiega kartu su šeimininku. Dažniausiai šeškiukai šokinėja, dūksta, kanda į nosį ir kakoja kur papuolė. Apie tai reikėtų įspėti naujuosius šeimininkus ir aptarti galimą keitimo ar grąžinimo galimybę, per tam tikrą laikotarpį.

e-solution: interneto svetainių kūrimas, interneto svetaines, web dizainas